مجموعه مقالات topsis فازی

مقاله "اولویت بندي تکنولوژي هاي بهره برداري از CO2 تولید شده در صنایع گاز با رویکرد تاپسیس فازي"

هدف عمده این مطالعه ارزیابی، اولویت بندي و انتخاب تکنولوژي هاي مناسب براي بهره برداري از CO2 تولید شده در پارس جنوبی می باشد. بدین منظور پس از استخراج تکنولوژي هاي موجود جهت بهره برداري از CO2 و تعیین شاخص هاي ارزیابی با استفاده از نظر خبرگان، این تکنولوژي ها جهت اجرا اولویت بندي شده اند. جهت اولویت بندي راهکارهاي پیشنهاد شده از رویکرد تاپسیس فازي استفاده شده است.

لینک دانلود مقاله


مقاله "شناسايي واولويت بندي عوامل مؤثر برجذب مشتري از طريق دستگاه هاي ATM"

در اين مقاله با استفاده از پيشينه تحقيق ونظر متخصصان، 19 عامل ( 8 عامل جذب كننده و 11 عامل مانع ) مؤثر برتمايل مشتري در استفاده از ATM شناسايي شد. جامعه آماري، استفاده كنندگان از كارت هاي الكترونيكي عضوشبكه شتاب در سطح شهرستان گرمسار مي باشند. با استفاده از تحليل سلسله مراتبي داده هاي گروهي فازي و تاپسيس فازي عوامل اولويت بندي شد ه است. در پايان عوامل «ميزان دسترسي در سطح شهر»، «خرابي دستگاه ATM»، «كند بودن سرعت سيستم»، «تأثير عموم تبليغات در عدم استفاده»، به عنوان مهمترين عوامل معرفي شده اند.

لینک دانلود مقاله


مقاله "انتخاب روش مناسب اجرای پروژه های گاز رسانی با استفاده از AHP و TOPSIS فازی"

در این مقاله در ابتدا به تعریف معیار ها پرداخته و با استفاده از تحلیل سلسله مراتبی (AHP) در محیط فازی این معیار ها وزن دهی شده و با استفاده از این اوزان در TOPSIS فازی به رتبه بندی روش های اجرای عملیات مکانیکال و خاکی نصب پرداخته شده است. روش پیشنهادی در یک شرکت فنی مهندسی پیاده سازی شده و نتایج و اهمیت آن در این مقاله نشان داده شده است.

لینک دانلود مقاله


مقاله "انتخاب روش اجرای پروژه با استفاده از روش TOPSIS فازی سلسله مراتبی "

هدف این مقاله ارائه یک مدل انتخاب تجهیزات برای پروژه های ساختمانی می باشد. به طوری که بر محدودیت های موجود در مطالعات گذشته فائق آمده و راه حل مناسبی برای این مسئله ارائه نماید. در اینجا روشی سیستماتیک، بر اساس روش TOPSIS فازی سلسله مراتبی، برای تسهیل در تعیین روش اجرای پروژه و انتخاب صحیح تجهیزات و ماشین آلات، برای پیمانکار پروژه ارائه شده است.

لینک دانلود مقاله


مقاله "طراحی مدل ارزیابی یکپارچه و روش تصمیم گیری چندگانه فازی برای رتبه بندی پروژه های فناوری اطلاعات"

براي رسيدن به اهداف سازماني، سيستم اندازه گيري بايد يك پل بين شكاف موجود ميان معيارهاي استراتژيك مانند بهبودي،
قابليت اطمينان، امنيت، كيفيت و كاهش هزينه ها با پارامترهاي بهينه سازي منابع تخصيصي به فعاليت ها ايجاد كند. در اين مقاله؛ مدل ارزيابي يكپارچه پروژه هاي فناوري اطلاعات از طريق تكنيك تصميم گيري با معيار هاي چند گانه TOPSIS با داده فازی بررسی می شود.

لینک دانلود مقاله


مقاله "گسترش TOPSIS در محیط فازي براي تصمیم گیري گروهی"

هدف از این مقاله گسترش TOPSIS در محیط فازي می باشد. بسیاري از مفاهیم مبهم در موضوعات تصمیم گیري وجود دارند که ارزش هاي قطعی نامناسبی در زندگی واقعی دارند. در این مقاله، ارزش هاي هر گزینه و اهمیت وزنی معیارها با اصطلاحات زبانی توصیف و با اعداد فازي مثلثی گسترش می یابند. 

لینک دانلود مقاله

  • تهران
  • 09350579640-09124635768
  • 01152218786
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فعالیت های اخیر

ارسال پیام

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top