امروزه یکی از مهمترین و حیاتی ترین تخصص های لازم برای هر پژوهشگر تسلط بر نرم افزارهای تخصصی آن حوزه می باشد. لذا مرکز علوم مدیریت آریا مدیر در بخش نرم افزارهای تخصصی مدیریت و مهندسی صنایع سعی در فراهم آوردن و جمع آوری مجموعه ای کامل از این نرم افزارها می باشد. در مجموعه زیر لینک های دانلود این نرم افزارها قابل مشاهده است:
همچنین اگر در هر یک از مراحل دانلود و نصب نرم افزارها به مشکلی برخورد کردید با ما ارتباط برقرار کرده تا راهنمایی لازم انجام پذیرد.


نرم افزار spss
اس‌پي‌اس‌اس (spss) نام يک نرم‌افزار رايانه‌اي است که براي تحليل‌هاي آماري به کار مي‌رود. اس پی اس اس مخفف بسته آماري براي علوم اجتماعي است. این نرم افزار از جمله نرم‌افزارهايي است که براي تحليل‌هاي آماري در علوم اجتماعي، به صورت بسيار گسترده‌اي استفاده مي‌شود. اين نرم‌افزار توسط پژوهشگران بازار و داد و ستد، پژوهشگران سلامتي، شرکت‌هاي نقشه‌برداري، دولتي، پژوهشگران آموزشي، سازمان‌هاي بازاريابي و غيره به کار مي‌رود. افزون بر تحليل‌هاي آماري، مديريت داده‌ها و مستندسازي داده‌ها نيز از ويژگي‌هاي نرم‌افزار هستند.

دانلود نرم افزار spss

 


نرم افزار لیزل (Lisrel)
نرم افزار لیزرل یکی از بهترین و کامل ترین نرم افزارهای آماری می باشد. قابلیت های این نرم افزار برای مدل سازي معادلات ساختاري، تحليل مسير، تحليل عاملي تاييدي، برازش مدل و ... بسیار مفید و پرکاربرد می باشد.

دانلود نرم افزار لیزرل

 


نرم افزار اموس (Amos)
اموس یکی دیگر از نرم افزارهای نسل اول معادلات ساختاری هست که قادر است که به تحلیل روش های چند متغیره استاندارد بپردازد و شامل رگرسیون و تحلیل عاملی، همبستگی و تحلیل واریانس است. مزیت ویژه آموس این است که شرکت IBM این نرم افزار را همراه با SPSS ارائه داده و از این نظر همخوانی بسیاری با اس پی اس اس دارد.

دانلود نرم افزار Amos


نرم افزار مینی تب (MINITAB)
نرم افزار MINITAB یکی از نرم افزارهای کاربردی و تخصصی در زمینه آمار و کنترل کیفیت است که در بسیاری از مرکز معتبر صنعتی در حال استفاده است. با استفاده از  MINITAB می توانید داده های خام را برای پروژه های صنعتی مختلف در اختیار نرم افزار قرار دهید و نرم افزار با استفاده از تجزیه و تحلیلی که بر روی داده ها انجام می دهد عملیات کنترل کیفیت و آمار دقیق را به شما بازگرداند. در اصل نرم افزار MINITAB از نرم افزارهای تخصصی آمار می باشد که در بسیاری از پروژه های مختلف اقتصادی به علت ویژگی های خاصی که درون خود دارد قابل استفاده است.

دانلود نرم افزار MINITAB


نرم افزار MSP
 Microsoft Project 2010محصولی از شرکت مایکروسافت است که یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای مدیریت و کنترل پروژه جهت انجام وظایفی مانند دسترسی آسان و سریع به اطلاعات مربوط به پروژه، پیش بینی و برآورد هزینه‌ها و بودجه، انتخاب ترکیبی درست از منابع به صورت مجازی، تخمین زمان، منابع و فعالیت‌های مورد نیاز، پیگیری پیشرفت پروژه و غیره در میان مدیران پروژه بشمار می‌آید .Microsoft Project 2010 علاوه بر ویژگی‌های نسخه‌های قبلی دارای امکاناتی از قبیل برنامه ریزی منعطف‌تر با ویژگیUser-controlled Scheduling ، دسترسی آسان به ابزارهای  Microsoft Excel 2010 ، رابط کاربریRibbon  ، نمایش جدول زمانی (Timeline) و غیره می‌باشد. 

لینک دانلود نرم افزار MSP


نرم افزار Primavera
از نرم افزار Primavera برای زمان بندی و همین طور کنترل پروژه های مختلف استفاده می شود. در پروژه های ساختمانی، صنعتی، نرم افزاری و در هر نوع پروژه دیگر که فعالیت های مختلف در آن به طور منظم انجام می شوند می توان از این نرم افزار برای زمان بندی و کنترل پروژه و براورد هزینه آن پروژه ها استفاده کرد.

لینک دانلود نرم افزار Primavera


  (Expert Choiceنرم افزار اکسپرت چویس)
نرم افزار Expert Choice جهت تحلیل مسایل تصمیم گیری چند معیاره با استفاده از تکنیک فرآیند تحلیل سلسله مراتبی طراحی شده و قابل اجرا بر روی کامپیوترهای شخصی است. این نرم افزار دارای توانایی های زیادی بوده و علاوه بر امکان طراحی نمودار سلسله مراتب  (Hierarchy) تصمیم گیری، طراحی سوالات، تعیین ترجیحات و اولویت ها و محاسبه وزن نهایی، قابلیت تحلیل حساسیت تصمیم گیری نسبت به تغییرات در پارامترهای مساله را نیز دارا است. از همه مهم تر آن که در بسیاری از موارد از نمودار ها و گراف های مناسب جهت ارایه نتایج و عملکردها سود جسته و واسط کاربر ساده ای دارد.

لینک دانلود نرم افزار اکسپرت چویس


(MATLAB) نرم افزار متلب
متلب  (MATLAB) نام یکی از نرم‌افزارهای رایانه‌ای برای انجام محاسبات ریاضی است. واژهٔ متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix و  LABoratory ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند. از این نرم افزار برای حل بسیاری از مسائل تحقیق در عملیات و به ویژه روش های فرا ابتکاری (الگوریتم ژنتیک، شبکه های عصبی و ...) می توان بهره جست.

لینک دانلود نرم افزار MATLAB


نرم افزار GAMS
  GAMSنرم افزاریاست بسیار کاربردی که برای حل مسائل بهینه سازی اعم از خطی، غیرخطی و مسائل برنامه ریزی صحیح طراحی شده است و بسیار قدرتمند می باشد. این نرم افزار به کاربر امکان تمرکز بر روی مسائل مدل بندی و تصمیم را می دهد. در حالت خاص، این نرم افزار برای حل مسائل با بعد بالا و یا مختلط بسیار کاراست. کاربر با این نرم افزار سودمند می تواند به سرعت و به راحتی فرمول بندی مساله ی تحت بحث و یا نوع روش حل را تغییر دهد.  

لینک دانلود نرم افزار GAMS


نرم افزار Lingo
با استفاده از این نرم افزار دانشجویان رشته های مدیریت و صنایع می توانند مسائل برنامه ریزی خطی که مربوط به درس تحقیق در عملیات می باشد را حل کنند. نرم افزار لینگو (Lingo) ساخت شرکت Lindo System می باشد    

 لینک دانلود نرم افزار Lingo


نرم افزار  Arena
شبیه سازی یكی از كاربردی ترین دروس مهندسی صنایع، کامپیوتر و سایر رشته ها است. نرم افزارهای مختلفی وجود دارند كه شبیه سازی را آسان تر می‌كنند. Arena  بسته نرم افزاری برای شبیه سازی سیستم های گسسته پیشامد است كه توسط شركت Systems Modeling به بازار عرضه شده است. Arena نرم افزاری كامل برای انجام مطالعات شبیه سازی است و تمام قدم های یك مطالعه شبیه سازی را پشتیبانی می كند.

لینک دانلود نرم افزار Arena